Lubi projektować. Sprawia jej to prawdziwą i niekłamaną przyjemność. Ucieka od podziałów i ocen sztuki użytkowej i czystej. Stara się być uczciwa wobec materiału i własnych wyobrażeń o świecie.
Szanuje odbiorcę, zauważa go i ceni jego opinię. Jasno określa swoje korzenie kulturowe – nie wstydzi się ich na przekór modzie na globalną unifikację wizualną.
Unika przypadku, nie ceni chaosu. Sama kształtuje świat rzeczywisty, a nie odtwarza istniejący – odporna na wpływy, choć współczesna, szanuje tradycję. Unikatowe realizacje zaskakują rozmiarem i rozmachem, może czasem są brawurowe. Przeciwważą je proste formy użytkowe. Tutaj bez lęku miesza techniki i materiały.
„Energetyczne” – to właściwe określenie dla jej projektów i realizacji.
Anita Bialic, Galeria BB
Urodziła się w Bolesławcu. W 1991 roku obroniła dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta) we Wrocławiu.
Mieszka i pracuje w Inowrocławiu. Zajmuje się projektowaniem szkła, ceramiki sanitarnej i stołowej (fajans i porcelana), tkanin drukowanych i żakardów oraz aranżowaniem wnętrz użyteczności publicznej, biurowych, handlowych i apartamentów prywatnych.
Jest autorką nowego wystroju wnętrz wielu inowrocławskich instytucji. Projektowane przez nią prace zdobywały nagrody na wielu wystawach i targach wzornictwa przemysłowego w kraju i za granicą.
Jej szkło użytkowe znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego: w Warszawie i w Krakowie oraz w Pałacu Schoena Muzeum
w Sosnowcu.
Prowadzi autorską pracownię szkła, w której powstają przedmioty użytkowe i wielkoformatowe obiekty szklane wykorzystywane jako elementy aranżacji wnętrz mieszkalnych i publicznych.
Katrzyna Hałas projektowała szkło dla Huty Szkła Gospodarczego „Irena” w Inowrocławiu, Huty Deco-Glass Krosno, Krośnieńskich Hut Szkła KROSNO S.A., oraz dla Amer Glass.